سخن مدیر:

با کمپانی بزرگ گوگل بیشتر آشنا شوید

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه
google

گوگل یکی از بزرگترین شرکت های حال حاضر دنیاست ، که در زمینه های مختلفی چه در فضای مجازی و چه خارج از آن در حال فعالیت و ارائه خدمات است . در ادامه این مطلب با شماییم با معرفی کامل این کمپانی و ارائه توضیحات بیشتر و همچنین تصاویری از این کمپانی بزرگ… .

Google

کمپانی گوگل (Google) یک شرکت بزرگ آمریکاییست که در زمینه های مختلفی فعال است . این کمپانی توسط دو دانشجوی دانشگاه استنفورد با نام های لری پیچ و سرگئی برین تاسیس شد . تاریخ ثبت این شرکت به سال 1998 باز میگردد ، شروع فروش سهام این شرکت در سال 2004 شروع شد . طبق گفته موسسان این کمپانی بزرگ فناوری ، هدف از تاسیس این شرکت ، سازماندهی تمامی اطلاعات دنیا و امکان دسترسی راحت به آنها توسط تمامی مردم دنیا است .

 

شعار شرکت گوگل:

به گفته برخی از منابع ، شعار غیر رسمی این شرکت شرور نباشید (Don’t Be Evil) است که خوب این شعار به صورت رسمی توسط گوگل تایید نشده است!

 

مکان دفتر گوگل:

اولین دفتر رسمی و مرکزی گوگل در سال 1998 در گاراژ خانه سوزان وژکیکی در منلو پارک، کالیفرنیا قرار داشت . مکان فعلی شرکت گوگل مانتین ویو شهری در شهرستان سانتا کلارا در ایالات متحده آمریکا، ایالت کالیفرنیا می‌باشد که از سال 2006 تاکنون فعالیت گوگل در آنجا پیگیری میشود .

 

معنای کلمه گوگل:

کلمه ی گوگل به معنای گوگول یا همان عدد یک و یکصد صفر جلوی آن است (1E+100) . طبق برخی آمار ، کمپانی گوگل دارای بیش از 1 ملیون سرور ، بله درست خواندید ، بیش از 1 ملیون سرور در سرتاسر جهان است که میزبان بیش از 1 ملیارد جستجو در روز هستند . به طور کلی گوگل از زمان عرضه سهام خود ، به صورت هفتگی حداقل یک شرکت را خریداری کرده است!

از سرویس های گوگل میتوان به:

اشاره کرد.

 

خرید ناموفق شرکت موتورولا:

در سال 2011 گوگل شرکت موتورولا را به قیمت 12.5 ملیارد دلار خریداری کرد که با این خرید صاحب 19 هزار کارمند جدید شد . اما خب این خرید عمر طولانی نداشت و گوگل شرکت موتورولا را در سال 2014 به قیمت 2.9 ملیارد دلار به لنوو واگذار کرد .

عرضه اندروید:

در سال 2007 نیز گوگل اندروید را عرضه کرد که محبوبیت آن روز به روز بسیار زیاد شد . این محبوبیت باعث شده که در حال حاضر بیش از 4 ملیارد دستگاه اندرویدی در سراسر جهان وجود داشته باشد و روزانه بالغ بر 500 هزار دستگاه بر آنها اضافه شود .

 

سهام گوگل:

در ابتدای عرضه سهام گوگل ، هر سهم به قیمت 85 دلار به فروش رفت که تقریبا 3 سال بعد از آن ، قیمت هر سهم به بیش از 800 دلار رسید که این موضوع باعث ملیاردر شدن صدها نفر در عرض فقط چند سال شد .

زمان استراحت در گوگل:

در شرکت گوگل زمانی به نام (Innovation Time Off) وجود دارد که کارمندان 20 درصد از زمان کاری خود را میتوانند به فعالیت های مورد علاقه خود بپردازند . جالب است بدانید همین 20 درصد ، باعث ایجاد پروژه های موفق بسیاری شده است که سود های کلانی برای گوگل در پیش داشته است .

در شرکت گوگل ، رستوران با غذاهای عالی و همچنین مطابق با میل کارمندان وجود دارد که غذاهایی از تمامی دنیا سرو میشود . همچنین بخش تفریح شرکت گوگل پر شده است از دوچرخه ها ، میز پینگ پونگ ، پیانو ، توپ ها و… که کارمندان میتوانند از آن ها استفاده کنند .

 

ایرانی ها در گوگل:

با افتخار امید کردستانی به همراه سالار کمانگر ، ترانه رضوی ، رضا به‌فروز ، مایک جزایری ، شیرین اسکوئی و شمیم صمدی هشت مدیر بلندپایه ایرانی‌تبار شرکت گوگل هستند .

 

برخی تصاویر از محیط شرکت گوگل:

 

این مقاله ادامه دارد…

پایان 🙂

برای دیدن ، معرفی دیگر کمپانی ها و همچنین وبسایت های موفق ایرانی و خارج اینجا را کلیک کنید

  • نویسنده
    Ali Eslamnejad
  • تعداد بازدید
    76 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید

هفت + 8 =

نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه